• 13 czerwca 2024

Recenzja Xiaomi Redmi 6A

W poszukiwaniach funkcjonalnego i niedrogiego smarftona, łatwo można skusić się na atrakcyjne promocje od mniej znanych producentów, a później żałować wyrzuconych pieniędzy na sprzęt, który szybko odmówi współpracy. Czy tak jest w przypadku Xiaomi Redmi 6A?

Poza czytaniem długich specyfikacji technicznych, warto zasięgnąć porad osób, które już używały tego modelu i dzielą się doświadczeniami z pierwszej ręki. Według niektórych użytkowników Xiaomi Redmi 6A jest telefonem poprawnym, a dla niewymagających nawet i dobrym. Jak w wielu przypadkach, ile osób tyle zdań, zatem postanowiliśmy dla Was zebrać wszystkie informacje, bo opinie na mGSM na temat Xiaomi Redmi 6A to jeszcze nie wszystko!

Pierwsze dobre wrażenie

Xiaomi Redmi 6A na pierwszy rzut oka wygląda dobrze i większości użytkowników nie przeszkadza fakt, że jest zrobiony z plastiku. Jego obudowa w rzeczywistości prezentuje się naprawdę elegancko, a wszystkie dostępne guziki działają sprawnie. Problemem może być odstający aparat z tyłu, zatem lepiej zaopatrzyć się w etui do telefonu. Tutaj jednak pojawia się drugi problem, ponieważ głośnik tego modelu umieszczony jest z tyłu. Użytkownik staje zatem przed wyborem - chronić obiektyw i zasłaniać głośnik czy mieć porysowane szkiełko aparatu, ale dobrze słyszeć dźwięki...

Parametry Xiaomi Redmi 6A

Prędkość i wydajność systemu - najbardziej sporny punkt działania Xiaomi Redmi 6A

Jak zwykle, na pytanie czy smartfon działa szybko i bez zbędnego zawieszania się, odpowiedź brzmi: “to zależy”. Większość użytkowników wyraża pozytywne zdanie na ten temat, jednak warto zwrócić uwagę na to, że najczęściej te osoby przyznają się do używania maksymalnie kilku aplikacji. Problemy mogą się pojawiać już przy próbie uruchomienia aparatu z poziomu zablokowanego ekranu. Mimo dobrych ocen wystawianych procesorowi MediaTek Helio A22, na jakim pracuje Xiaomi Redmi 6A, telefon często się zawiesza i nie radzi sobie z płynnością przy intensywniejszej eksploatacji.

Nakładka MIUI 9 - miłe zaskoczenie

Niskobudżetowe modele najczęściej mają mocno okrojone możliwości personalizacji, a dodatki do oprogramowania proponowane przez producenta, występują w wersji podstawowej. Tak jednak nie jest w przypadku Redmi 6A, który został wyposażony przez Xiaomi w nakładkę systemową MIUI 9 w pełnej wersji. Pozwala ona między innymi na rozbudowane ustawienia kontrastów i kolorów ekranu, umożliwia wybór wielu estetycznych motywów, określenie przycisków ekranowych i zdefiniowanie gestów, co w wielu opiniach czyni z Xiaomi Redmi 6A bardzo przyjemnym telefonem.

W ogólnym podsumowaniu, dla osób z ograniczonym budżetem, które koniecznie chcą kupić nowszy model, Xiaomi Redmi 6A może być dobrym rozwiązaniem. Warto jednak zastanowić się, czy w podobnej cenie nie lepiej postawić na starszy model, który proponuje więcej funkcjonalności i jest bardziej wydajny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top