• 24 lipca 2024

Jednym z najrzadziej kupowanych iPhone jest wyżej tytułowany iPhone 12 Pro Max. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest bardzo prosty. To wyjątkowo drogi i duży iPhone, a jego ekran ma aż 6,7 cala. Dlatego nikogo nie zdziwi fakt, że sprzedaż iPhone 12 Pro Max będzie jeszcze niższa, niż iPhone z ubiegłego roku z serii 11, albowiem oprócz wyższej ceny nie ma między nimi zbyt dużych różnic. Oczywiście został wyposażony w 5G, ma większy ekran oraz znacznie większą optykę, która wynosi 2,5X, jego poprzednik miał powiększenie optyczne 2X. kolejną nowością jest skaner LiDAR, jest on jednak dość mało praktyczny, dlatego raczej nie zachwyci nowych użytkowników. Jak wiadomo 5G to obecnie standard we wszystkich urządzeniach komórkowych, dlatego iPhone 12 Pro Max także posiada 5G, choć jego użyteczność w Polsce jest jeszcze na niewielkim poziomie, a sama prędkość nie jest powalająca.

Co to jest skaner LiDAR? Nie do końca wiadomo. Jest to nowinka technologiczna, ale nie da się jej określić jako przydatny i praktyczny dodatek do iPhone. Inne zmiany jakie możemy zaobserwować w przypadku nowego modelu iPhone 12 Pro Max, to nowy design, choć nie wiele różni się od tego starego, warstwa Ceramic Shield umiejscowiona na przodzie iPhone, nowej generacji procesor A14 Bionic oraz inspirująca barwa, czyli nocna zieleń (wcześniej iPhone 11 miał kolor pacyficzny). Według tych danych technicznych, śmiało możemy stwierdzić że różnice pomiędzy iPhone 11 Pro Max a iPhone 12 Pro Max są niewielkie, a co za tym idzie nie warto zmieniać telefonu tylko dlatego że ukazała się jego nowsza wersja.

Ocena estetyki wykonania iPhone 12 Pro Max

Gdybyśmy chcieli ocenić design iPhone 12 Pro Max, warto zwrócić uwagę na najmniejsze szczegóły. Pierwszy z nich to kanciaste krawędzie. Kolejny dość istotny szczegół to jego rozmiar. Nie każdy lubi duże telefony, dlatego opinia co do wielkości i kanciastości pozostaje podzielona. Inną dość istotną rzeczą, która zmieniła się w telefonie iPhone 12 Pro Max, jest miejsce gdzie znajdują się kamery. Jest ono zdecydowanie większe, choć wyglądem przypomina model 11. Zmianie uległy również przyciski boczne iPhone, ich design jest doskonały, wygoda schodzi na dalszy plan. I co najważniejsze, iPhone 12 Pro Max nie ma w klawiszu power czytnika linii papilarnych, to dość istotna wada dla tego modelu.

iPhone 12 Pro Max

Czy wyświetlacz iPhone 12 Pro Max spełnia oczekiwania użytkowników?

Niestety w przypadku wyświetlacza iPhone 12 Pro Max, także opinie są podzielone. Jedni oczywiście zachwycają się funkcją OLED z doskonałą kolorystyką i możliwością obsługi dotykowej, inni narzekają na zbyt duże wycięcie na górze telefonu oraz zbyt grubą ramkę. Ponieważ iPhone z serii 11 także był dużych rozmiarów, dla ich stałych użytkowników jeszcze większy monitor jest z pewnością zaletą, jak już wspomnieliśmy iPhone 12 Pro Max ma aż 6,7 cala. Na plus także wpływa tzw. nocna zmiana wyświetlacza. Wtedy ekran zyskuje cieplejsze barwy i jest bezpieczniejszy dla oczu użytkownika.

Co nowego w systemie operacyjnym iPhone 12 Pro Max?

Po pierwsze nowszy model ma możliwość obsługiwania technologii 5G, po drugie został wyposażony w nowatorski procesor A14. Dodatkowo ten model telefonu posiada możliwość ładowania za pomocą ładowarek magnetycznych MagSafe. System operacyjny pozostał ten sam, jedyną różnicą jest możliwość umieszczania na pulpicie widżetów. Dopiero w kolejnych wersjach mają powstać nowe ulepszenia systemowe.

Ocena końcowa telefonu iPhone 12 Pro Max

Niestety ocena końcowa iPhone 12 Pro Max nie wychodzi najlepiej. Telefon jest zbyt duży, ma równie duży wyświetlacz, a funkcje takie jak szybkie ładowanie i ekran z wysokim odświeżaniem, zostały usunięte. Kolejną wadą jest brak przycisku na linie papilarne, co w obecnych czasach stanowi dość istotną wadę. Dla koneserów i miłośników każdej wersji iPhone, również iPhone 12 Pro Max będzie niezawodny. My sami nie oceniamy go zbyt wysoko. Ma niewielkie różnice od poprzedniej wersji 11, a cena jak przystało na iPhone jest zaporowa. to oczywiście niezawodny telefon, bezpieczny i chroniący nas przed atakami hakerskimi z zewnątrz, jednak jego cena bywa zbyt wysoka dla wielu portfeli polskiego społeczeństwa.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top