• 3 grudnia 2023

Czy Galaxy Z Fold 2 Samsunga w końcu dotrzymuje największej obietnicy, jaką dają telefony składane - codziennego wyświetlacza i większego, gdy wszystko jest potrzebne w jednym, kieszonkowym urządzeniu? Gdyby tak było, to czyniłoby to Z Fold 2 najlepszym obecnie składanym telefonem, biorąc pod uwagę jego wyświetlacz i specyfikacje sprzętowe.

Jak dowiadujemy się w naszej recenzji, w dużej mierze tak, biorąc koronę najlepszego składanego telefonu z Huawei Mate Xs, ale z pewnymi oczekiwanymi zastrzeżeniami.

Najważniejsze z nich to cena za wciąż stosunkowo grubą i ciężką konstrukcję oraz pewne ograniczenia dotyczące proporcji wyświetlania gier lub filmów, które równoważą użyteczność dużego ekranu. Wszystko to wydaje się być wspólne dla telefonów składanych, choć przynajmniej te pierwsze iteracje, jak nisza rynkowa jest nadal w swoim powstaniu.

Inne niż te, okazało się, że Galaxy Z Fold 2 jest wielkim żywym dowodem na koncepcję składanego telefonu, z poważną wartością dodaną, jeśli chodzi o wielozadaniowość. Lubiliśmy nosić go przy sobie i używać dużego zewnętrznego wyświetlacza do codziennego korzystania ze smartfonu, a następnie rozwijać go do dłuższego czytania, sesji przeglądania, pracy nad dokumentami, do gry lub oglądania wideo.

Wykonuje ciężkie zadania za pomocą aplomby, żywotność baterii w codziennych czynnościach jest dobra, nowy Hideaway Hinge porusza się płynnie, ale solidnie, a próbki aparatu są tam na górze z najlepszymi, zwłaszcza zdjęciami autopilota z głównym czujnikiem. W sumie, Galaxy Z Fold 2 może przekonać Cię w rentowności wygiętych telefonów w przyszłości do przodu, jeśli można połknąć, że wcześnie przyjąć ceny ... i (dotknij, mrugnij) chude dżinsy wybrzuszenie.

Co jest w pudełku Galaxy Z Fold 2? Przepraszam, nie ma żadnych słuchawek ani futerału, tak jak w przypadku Note 20:

 1. Galaxy Z Fold 2 5G
 2. Kabel danych
 3. Adapter podróżny
 4. Szpilka wyrzutowa

Dobry

 • Skręcanie głowicą, chwytanie prawymi rękami dla zwiększenia wartości dodanej wielozadaniowości
 • Dotrzymuje obietnicy małych i dużych składanych telefonów dzięki dużemu wyświetlaczowi z pokrywą
 • Płynne przewijanie i interfejs na pierwszym składanym wyświetlaczu 120Hz
 • Bardzo użyteczny z jedną ręką w ruchu, gdy jest zamknięty
 • Płynne działanie
 • Wspaniałe zdjęcia własne i wideo zrobione głównym aparatem fotograficznym
 • Doskonałe głośniki stereo
 • Doskonała gwarancja wymiany wyświetlacza z bezpłatnym serwisem Galaxy Z Premier
 • Gładki, bezgłośny ruch zawiasów

The Bad

 • Droższy niż OG Fold z dwukrotnie mniejszym podstawowym magazynem
 • Jeszcze gruby i ciężki telefon do noszenia, zwłaszcza z walizką na sobie
 • Gnieciona i malutka klawiatura na wąskim ekranie pokrywy
 • Zabieranie siebie głównym aparatem fotograficznym może być mniej skomplikowanym procesem.
 • Procesor obsługujący wideo 8K, ale nie obsługujący rozdzielczości kamery
 • Podrzędne parametry kamery przy słabym oświetleniu
 • Żywotność baterii jest bardzo ważna, jeśli korzystasz głównie z ekranu składanego.
 • Wiele aplikacji nie jest zoptymalizowanych pod kątem prostokątnego wyglądu głównego wyświetlacza.

Samsung Galaxy Z Fold 2 trwałość zawiasów i wyświetlaczy

Dlaczego Ty Flex-ing, skoro masz być Z Fold-ing?

Zacznijmy od najbardziej palącego pytania - jak wytrzymała jest Galaktyka Z-Fold 2 w porównaniu z jej poprzedniczką, która miała spory udział w otwarciu i zamknięciu? Cóż, cieszymy się, że Samsung znacznie poprawił się pod tym względem, i nie tylko dwa problemy pre-launch z OG Fold - poliimidowa osłona wyświetlacza i szczeliny zawiasów - zostały rozwiązane, ale te dwa elementy zostały całkowicie zastąpione przez nowe podejścia do projektowania telefonów składanych.

Ponadto, usługa Galaxy Z Premier Service, która jest dostarczana wraz z telefonem, oferuje jednorazową wymianę wyświetlacza na wypadek przypadkowego uszkodzenia za zaledwie 149 dolarów, zdejmując ciężar z Twoich zmartwionych ramion, wraz z innymi usługami concierge i członkostwem w klubie.

Po pierwsze, składany wyświetlacz o przekątnej 7,6 cala jest teraz pokryty ultracienkim szkłem Samsung (UTG), którego użyto w flipie Z. Zapobiega to nie tylko głębszym zarysowaniom i łuszczeniu się, które były częste w recenzowanych urządzeniach OG Fold, ale także zapewnia bardziej przejrzyste i przejrzyste okno wyświetlacza. Warstwa UTG jest jednak nadal pokryta folią ochronną, tak jak w przypadku Z Flip, który będzie ding, jeśli nie jesteś ostrożny. Wyświetlacz zewnętrzny o przekątnej 6,2" jest chroniony najnowszym szklanym Victusem Gorilla, podobnie jak w Galaxy Note 20 Ultra. Na górze znajduje się wstępnie nałożony plastikowy ochraniacz ekranu, który miło jest mieć, ale ten ochraniacz zebrał kilka drobnych zadrapań szybko po dniu lub dwóch użycia. Osłona tylnego korpusu wykonana jest z Gorilla Glass 6, ponieważ Samsung uznał ją za wystarczającą do przenoszenia wysokich kropli, gdy w walizce.

Jest jeszcze fałda w środku, choć, i nie oczekuj cudów twardości w porównaniu do Z Flip, jak koreańskie źródła wskazówka, że Z Fold 2's trwałość powierzchni wyświetlacza prawie pasuje do tego z małżowiny składane, i to dopiero w przyszłym roku, kiedy możemy spodziewać się drugiej generacji UTG zmienić rzeczy na lepsze. Wciąż jednak pokrywa UTG może być zginana setki tysięcy razy bez żadnych problemów.

Przechodząc do tak zwanego Hideaway Hinge, Samsung zminiaturyzował i zaktualizował technologię "zamiatarki" zawiasu Flip, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu i gruzu między elementami zawiasu, lub, co gorsza, dotarcie do wyświetlacza pod spodem, jak to miało miejsce w przypadku pierwszego złożenia. Jesteśmy również bardzo szczęśliwi mogąc poinformować, że Samsung ma wszystko, ale wyeliminował dziwne piski i inne bezbożne odgłosy zawiasów, które są obecne na pierwszej generacji harmonijki jak Mate Xs lub OG Fold z tej konstrukcji.

W 21 krajach, w tym w USA i Europie, zawias można dostosować w kilku dodatkowych kolorach niż Brązowy i Czarny korpusu Z Fold 2 za pomocą narzędzia online - Metallic Silver, Metallic Gold, Metallic Red i Metallic Blue, słodkie! Jeśli chodzi o nowe funkcje, gładki Hideaway Hinge może teraz dostarczyć kilka trybów "Flex" dla połówek ekranu - od 75 do 115 stopni - w zależności od scenariusza użytkowania.

Czy zawias Galaxy Z Fold 2 jest rzeczywiście solidniejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika niż dotychczas? Testowaliśmy tryby, i rzeczywiście przechyla się i trzyma obiecany zakres trybu "Flex" w sposób płynny i stabilny, podczas gdy byliśmy w stanie rozszerzyć ten zakres poza 75-115 stopni, że Samsung obiecuje, nadając dobrze dla długoterminowej wytrzymałości, jak Samsung najwyraźniej zostawił trochę luzu w zawiasie ruchów.

Tryby Flex prezentują również kilka ciekawych przypadków użycia, co pozwala nam na podzielenie ekranu na pół pomiędzy zawartość i interfejs nawigacyjny, jak w odtwarzaczach wideo i muzyki, czy aplikacji kamery, a nawet z czatów lub pisania wiadomości. Nie jest to zapierająca dech w piersiach wartość dodana, ale jest tam i nie było jej w OG Fold.

Galaxy Z Fold 2 Tryby Flex

Jak dobre są rzeczywiste wyświetlacze? Zewnętrzny wyświetlacz w Z Fold 2, nazywany Cover Display, ma nieco zgniecione proporcje, więc jego powierzchnia wyświetlania treści jest mniejsza, niż można by się spodziewać po toutowanej przekątnej 6,2".

Jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajeni do tych wysokich i wąskich konstrukcji, jak producenci nie pozostawiają nam wiele wyboru w imię ergonomii i "all-screen" projektów, ale klawiatura na ekranie zewnętrznym czuje się bardzo ciasno, gdy trzeba strzelać z powrotem odpowiedź lub podzielić się czymś z jednej strony i nie chcą otworzyć telefon, aby to zrobić.

Z drugiej strony, wąski wyświetlacz pokrywy sprawia, że telefon po zamknięciu jest bardzo wąski, zaskakująco użyteczny, gdy trzymasz go jedną ręką, i kręcąc się wokół, lepiej niż Note 20 Ultra, w każdym razie. Skaner linii papilarnych z boku działa jak urok, a my faktycznie wolimy go w ten sposób, jak pod wyświetlaczem ultradźwiękowym, który Samsung używa do swoich okrętów flagowych, jest wolniejszy niż dobry ol' pojemnościowy jeden z Z Fold 2.

Nasze benchmarki wyświetlacza na ekranie okładki pokazały panel godny bycia twoim codziennym przetwornikiem, o wysokiej szczytowej jasności, prawidłowym balansie bieli i dobrym odwzorowaniu kolorów. Jest to o tyle ważne, że to właśnie ten ekran może być najczęściej używany na Z Fold 2, jeśli jest na zewnątrz i około. Niestety, jest to sprawa 60Hz, ale baby steps.

Wyświetlać pomiary i jakość

  MAKSIMUM JASKRAWCA JEST LEPSZE MINIMALNA MIĘDZYNARODOWOŚĆ (gnidy) MIĘDZYNARODOWOŚĆ jest lepsza LEPSZY JEST KONTRASTOWY TEMPERATURA KOLOROWA (Kelvins) GAMMA DELTA E RGBCMYLOWER JEST LEPSZY DELTA E GRAYSCALELOWER JEST LEPSZY
Samsung Galaxy Z Fold 2 615
(Doskonale)
1.6
(Doskonale)
niemierzalny
(Doskonale)
6721
(Doskonale)
2 2.64
(Dobrze)
5.84
(Średnia)
Asus ZenFone 7 Pro 686
(Doskonale)
2.2
(Doskonale)
niemierzalny
(Doskonale)
6959
(Doskonale)
2.28 2.23
(Dobrze)
6.36
(Średnia)
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 706
(Doskonale)
1.5
(Doskonale)
niemierzalny
(Doskonale)
6849
(Doskonale)
2.07 3.08
(Dobrze)
6.84
(Średnia)
Samsung Galaxy Note 20 Ultra 691
(Doskonale)
1.6
(Doskonale)
niemierzalny
(Doskonale)
6777
(Doskonale)
1.95 3.16
(Dobrze)
7.65
(Średnia)
Apple iPhone 11 Pro Max 802
(Doskonale)
1.9
(Doskonale)
niemierzalny
(Doskonale)
6897
(Doskonale)
2.24 1.9
(Doskonały)
5.6
(Średnia)
Asus ROG Phone 3 701
(Doskonale)
12
(Średnia)
niemierzalny
(Doskonale)
7192
(Dobrze)
2.25 2.11
(Dobrze)
6.95
(Średnia)

Gwiazda pokazu, 7,6-calowy, elastyczny ekran główny, oddaje trochę jasności i prezentacji kolorów, w porównaniu z najlepszymi sztywnymi wyświetlaczami, jak widać w naszych pomiarach powyżej, ale nadal jest bardzo jasny do oglądania na zewnątrz i ma balans bieli bardzo zbliżony do idealnego punktu odniesienia, bez żółtych i niebieskich odcieni tutaj.

Główny wyświetlacz ma również nowy 120Hz adaptacyjny tryb odświeżania - pierwszy dla składanego telefonu - który zwiększa lub zmniejsza prędkość odświeżania w zależności od wyświetlanej zawartości, aby zaoszczędzić na baterii. Tego dynamicznego odświeżania brakuje w panelach 120Hz z serii S20, ale został wprowadzony w Note 20 Ultra, i cieszymy się, że płynne przewijanie i nieprzerwany przepływ interfejsu zostały przeniesione do Samsung Galaxy Z Fold 2, pomimo jego wygięty charakter wyświetlacza. Czy odświeżanie 120Hz działa w pełnej rozdzielczości? Jeszcze nie, ale to działa dobrze w trybie domyślnym, i jest dla nas największym, najbardziej odświeżania aktualizacji ekranu telefonu może mieć obecnie.

Samsung Galaxy Z Fold 2's wydajność i najlepsze funkcje wielozadaniowe

Ekran o częstotliwości 120 Hz jest ograniczony dla bakerów medialnych, ale świetny do przeglądania stron internetowych, Kindle-ing i wielozadaniowości.

Oto najlepsze nowe funkcje wielozadaniowe aplikacji, na jakie pozwala składana konstrukcja Z Fold 2 i tryby Flex:

 • Używanie Gmaila, YouTube, Spotify, Outlooka lub aplikacji natywnych w trybie podziału między treścią i interfejsem w trybie Flex.
 • Pracuj nad dokumentami Word, arkuszami kalkulacyjnymi Excel lub prezentacjami PowerPoint z paskami narzędzi podobnymi do komputerowych.
 • Zaawansowany tryb Multi-Active Window pozwala na otwieranie 3 aplikacji (z 11 obsługiwanych) lub plików z tej samej aplikacji (Samsung Notes, Internet, Myfiles lub aplikacje Office) w elastycznych układach.
 • Przeciągaj i upuszczaj zawartość pomiędzy oknami aplikacji (Galeria, Internet, Wiadomości, Pliki Myfiles, Notatki, aplikacje Microsoft i Google) za pomocą opcji Split Screen Capture.
 • Ciągłość działania aplikacji - oglądaj film YouTube na ekranie okładki, obracaj telefonem i kontynuuj na głównym ekranie z komentarzami na dolnej połowie.

Jest to częściowa lista tego, który okazał się być gotowy do rozszerzonego trybu Multi-Active okna z get-go, a Samsung obiecuje, że będzie dodawać więcej aplikacji innych firm do zoptymalizowanej wielozadaniowej listy wyświetlania w miarę upływu czasu. Tryb dzielonego ekranu działa również na Cover Display, choć z dwoma aplikacjami obok siebie.

Wielozadaniowość i elastyczność w trybie Z Fold 2

Po rozwinięciu, główny ekran ma ten sam prawie kwadratowy współczynnik proporcji jak inne pionowe składane, ale większość aplikacji mimo to bardzo dobrze z niego korzystać, z zaledwie kilku popularnych aplikacji, takich jak Instagram nie wizualizować prawidłowo (ale wkrótce do aktualizacji obiecuje naprawić).

Samsung Galaxy Z Fold 2 multimedia, gry, dźwięk i jakość połączeń

Jak można się spodziewać po tak dużym telefonie po otwarciu, nowe głośniki stereo działają jak urok, a my znaleźliśmy twierdzenie Samsunga o "wzmocnionym efekcie stereo i wyraźniejszym dźwięku zapewnianym przez wysokodynamiczne podwójne głośniki", aby utrzymać wodę w końcu.

Jakość połączenia jest również doskonała - w górnej ramce umieszczono hojną pastylkę do uszu, która emituje głośne i wyraźne głosy w naszym konwoju, a także kilka mików rozsianych po całym Z Fold 2, przekazujących nasz własny głos mocno i czysto aż do końca odbiorczego. Te same mikrofony wykonały niesamowitą pracę polegającą na przechwytywaniu dźwięku stereo podczas nagrywania wideo.

Niestety, jeśli chodzi o odtwarzanie, YouTube i inne filmy nie muszą oczywiście mieć zastosowania, ponieważ są one w większości nakręcane z aspektem 16:9, tracąc prawie połowę ekranu w procesie wyświetlania.

Samsung Galaxy Z Fold 2 gaming, wideo, YouTube i Netflix wyświetlacz

Ditto dla wielu gier, a my byliśmy szczególnie miffed o partnerstwie Samsung Xbox Pass, jak kontroler Xbox można podłączyć do Z Fold 2 do gry Halo, ale pokazuje z dwoma grubymi czarnymi paskami, jak to nie jest przeznaczone do kwadratowych wyświetlaczy, bummer. Oh, klips kontrolera PowerA MOGA XP5-X Plus, który jest dołączony do tego jest zbyt ciasny dla otwartego Z Fold 2, więc trzeba grać z daleka i z telefonu podpartego.

Do czytania w aplikacji Kindle, pomijania dużych dokumentów lub przeglądania Facebooka i stron internetowych, jednak 7,6-calowy wyświetlacz jest przyjemnością w porównaniu do typowego ekranu smartfona, co z ogromnym płótnem i oleistym 120Hz przewijania.

Jeśli chodzi o wydajność systemu i procesora, która umożliwia tak ciężką wielozadaniowość, zarówno syntetyczne benchmarki Galaxy Z Fold 2, jak i rzeczywiste obserwacje wskazują, że jest ona tak dobra, jak tylko się da - Snapdragon 865+, 12GB RAM i wszystkie. W rzeczywistości jego wyniki zostały pobite tylko przez zupę telefonów do gier, takich jak Asus ROG 3 z podkręconym 865+ i kilka dodatkowych rozwiązań chłodzenia.

AnTuTu jest wielowarstwową, wszechstronną mobilną aplikacją benchmarkingu, która ocenia różne aspekty urządzenia, w tym wydajność CPU, GPU, RAM, I/O i UX. Wyższy wynik oznacza ogólnie szybsze urządzenie.

NAME

WYŻSZY JEST LEPSZY

Samsung Galaxy Z Fold 2

588087

Asus ZenFone 7 Pro

642912

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

524200

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

474536

Apple iPhone 11 Pro Max

456786

Asus ROG Phone 3

624790

Jesteśmy trochę zaskoczeni, że telefon tej klasy i w tej cenie ma 256 GB podstawowej pamięci masowej, a model 512 GB jest dodatkowy, w przeciwieństwie do OG Fold, ale nadal jest dużo miejsca do pracy. Dostępna pamięć masowa jest oczywiście nieco mniejsza, ponieważ wszystkie te nowe funkcje wielozadaniowe i aparaty fotograficzne znajdują się w jednym miejscu.

Samsung Galaxy Z Fold 2 kamera i jakość próbek wideo

Główna kamera, nowa era. Oh, reszta ujęć też jest świetna.

Najlepsze nowe Galaxy Z Fold 2 wielozadaniowe funkcje w aparacie app:

 • Przewijanie już zrobionych zdjęć na jednej połowie ekranu głównego w aplikacji aparatu, podczas gdy podglądanie następnego zdjęcia na drugiej połowie.
 • Korzystanie z ekranów Main i Cover jednocześnie z Dual Preview, aby zarówno fotograf, jak i fotografowany obiekt widzieli podgląd ujęcia.
 • Zrób sobie zdjęcie z jakością głównego aparatu, używając Cover Screen jako wizjera.

Galaxy Z Fold 2, choć pozornie posiada te same aparaty o szerokości 12 MP, ultraszerokie i teleobiektywy co OG Fold, to pod względem rozmiarów sensora jest znacznie ulepszony. Na przykład główny aparat o rozdzielczości 12 MP posiada nowy sensor o większych pikselach - 1,8 vs 1,4 mikrona - co pozwala na lepsze fotografowanie w słabym oświetleniu. Ultra szerokokątny aparat 12MP ma również większe piksele, co wskazuje na nowy sensor na pokładzie, podczas gdy teleobiektyw wydaje się być odziedziczony po swoim poprzedniku.

Zdjęcia z tylnych kamer okazały się świetne, z bardzo dobrym zakresem dynamiki, który eksponuje zarówno jaśniejsze obszary jak chmury na niebie, jak i dobrze zacienione jak krzaki. Kolory są nieco żółtawe i nasycone, do czego przyzwyczailiśmy się w telefonach Samsung, ale to w żadnym wypadku nie jest dis w ich kierunku, ponieważ większość ludzi woli radosne, ciepłe odcienie w swoich ujęciach.

Typowe dla Samsunga nadgorliwe ostrzenie jest również obecne, z wynikiem nieco hałaśliwe, ale dobrze zdefiniowane granice obiektu, z odrobiną widocznych artefaktów krawędzi tylko w przypadku powiększenia zdjęcia. Ponownie, ludzie wolą swoje zdjęcia ostre i szczegółowe, zamiast miękkich i czystych, więc Galaxy Z Fold 2 uderza we właściwą równowagę. Jeśli jednak chodzi o słabo oświetlone środowiska, jak bary i kluby, jakość obrazu spada z opadami atmosferycznymi, główny aparat fotograficzny lub nie, do melodii nieostrych, ledwo nadających się do użytku zdjęć, ale to wspólny temat dla wszystkich, ale najlepsze z aparatów telefonicznych.

Jeśli chodzi o aparaty selfie, jednak kolory są bardzo różne, bardziej stonowane i realistyczne, ale nie tak ostre, jak byśmy chcieli. Plus, największą zaletą składanej konstrukcji telefonu, jeśli chodzi o aparaty fotograficzne, jest to, że można wziąć selfie z głównym, za pomocą Cover Display jako wizjer. Proces ten nie jest bardzo intuicyjny, ale wyniki są gwiezdne, jak widać pod koniec naszej galerii próbek aparatów poniżej

Galaktyka Z Fold 2 zdjęcia

Telefon nie wykorzystuje możliwości Snapdragona 865+ do przetwarzania nagrań wideo 8K, ponieważ po prostu nie posiada tak wysokiej rozdzielczości kamery, jak to jest potrzebne do nagrywania materiałów z tak dużą ilością pikseli. Wideo 8K wymaga co najmniej kamery 32MP, a Z Fold 2 osiąga 12MP, nie że jest to ogromna strata, biorąc pod uwagę przestrzeń dyskową i zasoby, które są potrzebne do nagrywania i zapisywania tak wysokiej rozdzielczości wideo, ale nadal...

Materiał filmowy 4K wygląda wspaniale, choć zarówno przy 60 klatkach na sekundę, jak i 30 klatkach na sekundę, jak widać poniżej, jednak historia pokazuje, że najczęściej będziesz nagrywał w domyślnym trybie 1080p, który wygląda równie olśniewająco, z doskonałą stabilizacją obrazu, bardzo szybkim ogniskowaniem i brakiem widocznych artefaktów nagrywania.

Samsung Galaxy Z Fold 2 żywotność baterii i szybkość ładowania

Dobre wyważenie, bardzo szybkie ładowanie

Dwa zestawy akumulatorów Galaxy Z Fold 2 zapewniają łączną pojemność 4500mAh w porównaniu z 4380mAh na Galaxy Fold. Akumulator pozwala na bezprzewodowe ładowanie 15W i szybkie ładowanie 25W za pomocą adaptera w pudełku, co w przypadku Samsunga zajmuje około godziny, aby napełnić duży akumulator, niezależnie od tego, czy jest to akumulator 5000mAh w modelu S20 Ultra, czy pojemność 4500mAh w modelach Note 20 Ultra i Z Fold 2.

Telefon jest również wyposażony w funkcję Wireless Power Share firmy Samsung, znaną ogólnie jako bezprzewodowe ładowanie w odwrotnym kierunku, która pozwala na doładowanie baterii Galaxy Buds Live lub Watch poprzez umieszczenie ich na tylnej części pokrywy Z Fold 2. Działa jak urok w pilnych scenariuszach, choć z wyjściem 9W, zmniejszone z utratą wydajności w drodze do cewki w zegarku 3.

Nie trzeba dodawać, że ogromny wyświetlacz główny, zwłaszcza w trybie 120Hz, jest trochę jak świnia na baterie, więc taktowaliśmy około 7 godzin przeglądania i przewijania, lub oglądania YouTube na nim, co nadal jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę rozmiar i rozdzielczość. Wyświetlacz Cover Display jest jednak bardzo oszczędny, a biorąc pod uwagę, że będziesz spędzał na nim dużo czasu, kiedy go nie ma, Z Fold 2 udaje się osiągnąć odpowiedni balans zużycia baterii.

Na początku jednak, chcesz tylko korzystać z dużego, pięknego, unfurling ekranu, czy to dla chwalenia się prawami, lub po prostu na cudo to, a żywotność baterii spadnie gwałtownie, zwłaszcza jeśli grasz lub czytania na zewnątrz w szczytowej jasności.

NAZWA

GODZINDZINOMIERZ JEST LEPSZY

Samsung Galaxy Z Fold 2

7h 5 min

Asus ZenFone 7 Pro

11h 16 min

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

12h 23 min

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

11h 57 min

Apple iPhone 11 Pro Max

12h 54 min

Asus ROG Phone 3

12h 10 min

Profesjonaliści

 • Skręcanie głowicą, chwytanie prawymi rękami dla zwiększenia wartości dodanej wielozadaniowości
 • Dotrzymuje obietnicy małych i dużych składanych telefonów dzięki dużemu wyświetlaczowi z pokrywą
 • Płynne przewijanie i interfejs na pierwszym składanym wyświetlaczu 120Hz
 • Bardzo użyteczny z jedną ręką w ruchu, gdy jest zamknięty
 • Płynne działanie
 • Wspaniałe zdjęcia własne i wideo zrobione głównym aparatem fotograficznym
 • Doskonałe głośniki stereo
 • Doskonała gwarancja wymiany wyświetlacza z bezpłatnym serwisem Galaxy Z Premier
 • Gładki, bezgłośny ruch zawiasów

Cons

 • Droższy niż OG Fold z dwukrotnie mniejszym podstawowym magazynem
 • Jeszcze gruby i ciężki telefon do noszenia, zwłaszcza z walizką na sobie
 • Gnieciona i malutka klawiatura na wąskim ekranie pokrywy
 • Zabieranie siebie z głównego aparatu może być mniej skomplikowane.
 • Procesor obsługujący wideo 8K, ale nie obsługujący rozdzielczości kamery
 • Podrzędne parametry kamery przy słabym oświetleniu
 • Żywotność baterii jest bardzo ważna, jeśli korzystasz głównie z ekranu składanego.
 • Wiele aplikacji nie jest zoptymalizowanych pod kątem prostokątnego wyglądu głównego wyświetlacza.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top