• 3 grudnia 2023

Samsung wprowadził niedawno na rynek swój najnowszy tablet top-tier - jest duży, potężny, ma fantastyczne pióro S Pen i ładny wyświetlacz. Jest absolutnie gotowy do walki z doskonałym Apple iPad Pro. Więc... czy może wejść na ring i przetrwać?

Podsumowanie Galaxy Tab S7 vs iPad Pro

To naprawdę sprowadza się do starego Androida vs. preferencje iOS. Ale jeśli zdarzy ci się być platformą-agnostykiem, oto główne rzeczy, które musisz rozważyć:

  • S Pen jest tak samo dobry jak Apple Pencil
  • Galaxy Tab S7 jest dostarczany z długopisem S w pudełku. Apple Pencil jest osobnym zakupem
  • Ekran Tab S7 jest nieco lepszy niż iPad Pro.
  • Głośniki w iPadzie Pro są lepsze niż w Tab S7
  • Galaxy Tab S7 jest bardzo skoncentrowany na produkcji.
  • iPad Pro działa jako rozszerzenie komputera Apple, jeśli posiadasz go

Galaxy Tab S7 vs iPad Pro display i design

Samsung od lat robi ekrany AMOLED i przybił naukę do T. Każde urządzenie Samsung z górnej półki, a nawet średniej klasy ma piękny ekran i Galaxy Tab S7 nie jest wyjątkiem. Ma fantastyczne kolory, super-ostrą rozdzielczość i częstotliwość odświeżania 120 Hz, która sprawia, że wszystko porusza się przyjemnie płynnie.

Apple przykleiło się do technologii LCD dla swojej linii iPad Pro w tym roku. Jeśli chodzi o kolory, iPady również wyglądają fantastycznie, a iPad Pro posiada wyświetlacz ProMotion 120 Hz, który porusza się równie płynnie. Oba tablety mają gęstość około 265 pikseli na cal, ale porównując je obok siebie, Tab S7 wygląda nieco ostrzej. Być może wynika to z doskonałego kontrastu jego panelu AMOLED.

Oba tablety są dostępne w dwóch wersjach smakowych - 11-calowa karta Galaxy Tab S7 lub 12,4-calowa Galaxy Tab S7+, a następnie 11-calowy iPad Pro i 12,9-calowy iPad Pro. Zasadniczo, do wyboru jest bardziej przenośny zasilacz lub tablet wielkości laptopa - niezależnie od tego, którą stronę wybierzesz, masz preferowany rozmiar.

Istnieje niewielka różnica między nimi pod względem formatu obrazu. Galaxy Tab S7 ma wyświetlacz 16:10, podczas gdy iPad Pro ma proporcje 14,3:10. Mówiąc wprost, ekran S7 jest dłuższy. Jest to świetne rozwiązanie do oglądania filmów, jak można uzyskać mniejsze czarne paski i więcej obrazu na ekranie. Ale jeśli chodzi o pisanie na wirtualnej klawiaturze w terenie, iPad Pro jest bardziej naturalny, a Galaxy Tab jest nieco rozłożony i trudno się do niego przyzwyczaić.

Wyświetlanie pomiarów i jakości

  MAKSIMUM JASKRAWCA JEST LEPSZE MINIMALNA MIĘDZYNARODOWOŚĆ (gnidy) MIĘDZYNARODOWOŚĆ jest lepsza LEPSZY JEST KONTRASTOWY TEMPERATURA KOLOROWA (Kelvins) GAMMA DELTA E RGBCMYLOWER JEST LEPSZY DELTA E GRAYSCALELOWER JEST LEPSZY
Samsung Galaxy Tab S7+ 467
(Dobrze)
6.2
(Dobrze)
niemierzalny
(Doskonale)
6650
(Doskonale)
1.96 1.93
(Doskonale)
4.94
(Średnia)
Apple iPad Pro 11 cali (2020) 605
(Doskonale)
2.7
(Doskonale)
1:1780
(Doskonale)
6997
(Doskonale)
2.19 1.48
(Doskonale)
4.17
(Średnia)

Przekłada się to na ich odpowiednie obudowy klawiatury, ponieważ - wiesz - muszą one obejmować cały ekran. Klawiatura Galaxy Tab S7 jest bardziej rozciągnięta niż klawiatura iPada, więc przez pewien czas czuje się niezręcznie, zwłaszcza jeśli często przemieszczasz się między urządzeniami.

Pod względem wzornictwa i budowy ciała mamy płaskie boki i wyraźny wygląd na obu tabletach. Wyglądają na nowoczesne, solidne i industrialne. Są jednak naprawdę cienkie i dość lekkie jak na swój rozmiar. Posiadają jednolite ramki wokół ekranów, które są na tyle grube, że dają wystarczająco dużo miejsca na kciuk, aby pomieścić każdy tablet, ale na tyle cienkie, że wyglądają jak "all-screen".

Identyfikator twarzy a skaner odcisków palców

Galaxy Tab S7 korzysta z podekranowego skanera odcisków palców w celu zapewnienia bezpieczeństwa biometrycznego. Obsługuje odblokowywanie twarzy, ale używa tylko kamery selfie - nie jest super dokładna i nie jest niezwykle bezpieczna. Skaner odcisków palców działa przez większość czasu i uważam, że jest to lepszy sposób na odblokowanie tabletu.

iPad Pro korzysta z Face ID - bezpiecznego pakietu do skanowania twarzy iPhone'a. Jest on super precyzyjny i szybki. Jednak w przypadku korzystania z tabletu jest to nieco niezręczne. Czasami jest on po prostu za daleko od twarzy lub ustawiony pod kątem. Może być na wysokości ramienia, ale nie na tyle blisko, aby prawidłowo zeskanować twarz użytkownika.

W każdym razie oba tablety są szczelnie zamknięte i zabezpieczone, a autoryzacja dostępu jest szybka.

S-Pióro a ołówek Apple

Samsung od lat pracuje nad swoim autorskim piórem S Pen - od momentu wprowadzenia na rynek oryginalnej Galaxy Note "phablet". Obecnie, S Pen jest fantastyczny. Jest on umieszczony bezpośrednio w każdym telefonie Galaxy Note, który kupisz i jest tam w pudełku przy zakupie tabletki Galaxy top-tier.

Więc tak, S Pen jest pakietem z Galaxy Tab S7 i to jest całkiem fantastyczne dla artystów lub każdego, kto chce pisać ręcznie. Jest o wiele grubszy niż pióro Note's S Pen i bardzo, bardzo wygodny w użyciu. Ma solidne odrzucenie dłoni i łączy się przez Bluetooth LE, aby dać Ci gesty zdalnego sterowania z dużej odległości.

Pióro S Pen podłącza się magnetycznie do tabletu Galaxy Tab S7 w dwóch miejscach - z tyłu urządzenia, gdzie ładuje się jego akumulator do gestów Bluetooth, oraz wzdłuż prawej ramki tabletu w celu szybkiego odbierania i odbierania.

Dzięki linii S7, pióro S Pen uzyskuje superszybki czas reakcji 9 ms, co sprawia, że czuje się bardzo naturalnie. Jego gumowa końcówka zapewnia duży opór podczas przesuwania się po ekranie, co zapewnia "prawdziwe uczucie".

Ołówek Apple Pencil jest równie doskonały - charakteryzuje się superszybkim czasem reakcji i znakomitą odpornością na odrzucenie ręki. Do iPada Pro można dołączyć tylko jedno miejsce - pasek magnetyczny na prawej ramce tabletu, gdzie również się ładuje.

W odróżnieniu od pióra S, ołówek Apple Pencil musi być ładowany, aby działał jako rysik (podczas gdy pióro S Pen potrzebuje tylko baterii do wykonywania gestów zdalnego sterowania). Ołówek Apple Pencil posiada plastikową końcówkę, która jest nieco bardziej śliska podczas pisania.

Minusem ołówka Apple Pencil jest to, że trzeba go kupić oddzielnie.

Galaxy Tab S7 vs iPad Pro głośniki i kamery

Oba te tablety są oczywiście fantastycznymi maszynami medialnymi. Na obu urządzeniach mamy quadowe głośniki ustawione w konfiguracji stereo.

Które z nich brzmi lepiej? Cóż, iPad. Oba tablety są głośne i szczegółowe, z dużą ilością basu. Binging Netflix lub słuchanie muzyki brzmi dobrze na obu. Ich pasmo przenoszenia jest nieco inne - w Tab S7 jest ono nieco bardziej średnie, z brakiem prawdziwego uderzenia basu. iPad Pro brzmi nieco lepiej na środku, dając nam bardziej wypolerowane brzmienie.

Jednak Galaxy Tab S7 ma 3 różne ustawienia Dolby Atmos i niezależny korektor. Ale bez względu na to, jak go podrasowałem, zawsze można było pójść na kompromis. Dźwięk iPada Pro jest wybierany w sam raz.

Jeśli chodzi o aparaty fotograficzne, to mamy przednią kamerę o rozdzielczości 5 MP w tablecie S7 i 10 MP w iPadzie Pro. Ileż to jest warte - kamera na iPada jest tu lepsza do autopsji i rozmów wideo.

Z tyłu iPad Pro ma główną kamerę 12 MP, ultraszeroką kamerę 10 MP i czujnik LiDAR do pomiarów odległości i głębokości. Wiesz - duży nowy czujnik, który najprawdopodobniej również pojawi się w linii iPhone 12 Pro.

Galaxy Tab S7 Główna strzelanka 13 MP i 5 MP ultra-szeroki aparat fotograficzny.

Oba tablety mają całkiem kompetentne kamery - porównywalne z flagowym smartfonem tam. Czy naprawdę musisz robić zdjęcia, machając 11-calowym tabletem dookoła? Prawdopodobnie nie. Ale miło jest mieć dobry aparat fotograficzny, gdy próbujesz się czymś podzielić podczas czatu lub gdy trzeba zeskanować dokument w locie.

Mimo to aplikacja Samsung Camera ma wbudowaną funkcję skanera. Na iPadzie trzeba będzie do tego celu użyć aplikacji Notes.

Oba tablety mają wbudowaną funkcję skanera

 

Oprogramowanie Galaxy Tab S7 vs iPad Pro

Obie te maszyny mają dość duże ekrany i byłoby szkoda, gdyby nie miały dużej ilości narzędzi wielozadaniowych, prawda? Cóż, mają.

Galaxy Tab S7 ma dzielony ekran, widok wyskakujących okienek (aplikacje w trybie okienkowym) i obsługuje funkcję Picture-in-Picture. Kiedy tylko znajdujesz się w aplikacji pełnoekranowej, możesz przesunąć palcem z boku po tacę swoich ulubionych aplikacji. Stuknij, aby przełączyć się na jedną z nich, lub przeciągnij i upuść ikonę, aby wyświetlić ją w trybie wyświetlania w oknie lub w trybie podziału ekranu. Jest całkiem zgrabny, choć działa trochę nieporęcznie - zauważalne są nieporęczne animacje i powolny czas reakcji.

Prawdziwym klejnotem pakietu wydajności Galaxy Tab S7 jest tryb DeX. Nie potrzebujesz tu monitora ani telewizora, tablet natychmiast przekształca się w stacjonarną maszynę roboczą. Nadal działa z systemem Android ze wszystkimi aplikacjami, które można znaleźć w Play Store i Galaxy Store, ale cały interfejs jest przekształcony, aby wyglądać jak laptop i aplikacje naturalnie otwarte w oknach. I to jest mój ulubiony tryb, aby korzystać z Galaxy Tab S7 w każdym przypadku, gdy robię pracę.

Wiele aplikacji innych firm nie działa fantastycznie z DeX-em - mogą one zostać zamrożone, gdy ich okno nie jest w centrum uwagi i może być konieczne pełne ponowne uruchomienie, gdy chcesz zmaksymalizować ich okno do pełnego ekranu. Ale do podstawowych zadań i badań nad wieloma oknami na tablecie to marzenie.

iPadOS firmy Apple poczynił też wielkie postępy, jeśli chodzi o pracę wielozadaniową na tablecie. Mamy Split View i Slide Over (otwórz aplikację w oknie). iPad ma własną stację dokującą aplikacje, z której można przeciągać ikony nad głównym ekranem, aby natychmiast otworzyć aplikację w mniejszym oknie. Obsługuje on również funkcję Picture-in-Picture, dzięki czemu możesz wykonywać swoją pracę podczas korzystania z aplikacji binging Netflix na tym samym urządzeniu.

Tam, gdzie produkty Apple błyszczą, jest sposób, w jaki integrują się z ekosystemem. iPad może być wykorzystywany jako drugi ekran komputera Mac za pośrednictwem funkcji SideCar i działa za pomocą prostego stuknięcia. To i udostępnianie AirDrop powinno sprawić, że iPad stanie się niezastąpionym narzędziem pracy dla każdego, kto jest właścicielem komputera Apple.

Galaxy Tab S7, niestety, nie obsługuje funkcji Link do Windows, które Galaxy telefony mają. Tak więc, to sprawia, że jest to bardziej samodzielne urządzenie.

Ogólnie rzecz biorąc, Galaxy Tab S7 możliwości wielozadaniowe są o wiele bardziej elastyczne, choć czasami rozdrobnione i brak polskiego. iPad Pro ma wszystkie płynne animacje i blask, których można by oczekiwać od iPadaOS, ale jego wielozadaniowość jest nieco bardziej ograniczona i uciążliwa. Ale wykonywanie pracy na obu tabletach jest zdecydowanie opcją.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top