• 3 grudnia 2023

Z naszego doświadczenia wynika, że idealnym sposobem na zdobycie taniego telefonu jest kupno go bez karty SIM, a następnie skorzystanie z oferty tylko karty SIM. Przez następne dwa lata nie będziesz płacił dodatkowych pieniędzy na miesiąc za telefon i możesz zamienić go na nowszy model, kiedy tylko masz ochotę. Dotyczy to zwłaszcza tanich chińskich telefonów, z którymi zazwyczaj nie można zawrzeć umowy.

Poniżej przedstawiamy to, co uważamy za najlepsze tanie telefony w tej chwili w sprzedaży. Opieramy się na ich cenach bez karty SIM, ponieważ umowy zmieniają się tak często.

Powinien kupić zablokowany telefon?

Szybko przekonasz się, że niektóre z najlepszych ofert na tanie telefony są sprzedawane za pośrednictwem operatorów komórkowych. Należy zwrócić uwagę na to, czy te telefony są sprzedawane za pośrednictwem sieci tego operatora.

A co z chińskim telefonem?

Alternatywą jest kupno chińskiego telefonu, być może nie słyszałeś o niektórych z oferowanych marek, chińskie telefony są znane z tego, że oferują niesamowite przeceny, nie wspominając już o podcinaniu cen swoich bardziej uznanych rywali.

Oczywiście, są też minusy - na przykład, co zrobić, jeśli telefon kupiony w Chinach jest wadliwy?

Jaki jest najlepszy telefon dla dziecka?

Większość dzieci chce samodzielnie decydować o telefonach, gdy wkraczają w dorosłość, ale jeśli są trochę młodsze, prawdopodobnie będziesz chciał podjąć za nie decyzję.

Będziesz chciał obejrzeć coś bardzo przystępnego dla pierwszego smartfona, więc trafiłeś we właściwe miejsce. Będzie musiał mieć przyzwoity rozmiar ekranu, długą żywotność baterii i być dość wytrzymały, więc prawdopodobnie powinieneś unikać telefonów z tyłem ze szklanką. 

Ponieważ będzie to prawdopodobnie główny punkt kontaktu z dzieckiem, będziesz chciała, aby miało ono również dobrą jakość rozmowy, co jest często pomijane w nowoczesnych smartfonach. 

Który telefon jest najlepszy dla studentów?

Tak jak na rynku ogólnym, to zależy czego szukasz w telefonie. 

Polecamy również bardziej przystępny cenowo telefon, ale wiele z opcji w tej tabeli może być w zasięgu ręki.

Ogólne decyzje o zakupie powinny być czy wolisz "akcji" wersji Androida (jak jest dostępny w Google, Sony, Nokia i Motorola telefonów), czy nie przeszkadza cięższe "skóra" widziana na Samsung, Huawei i wiele chińskich telefonów. 

Zastanów się również, jaki jest dla Ciebie najważniejszy aspekt telefonu i ile kompromisów chcesz osiągnąć w innych dziedzinach. Wiele telefonów w tym punkcie cenowym będzie ukierunkowane na jedną konkretną cechę, co oznacza, że narożniki są nieuchronnie wycięte gdzie indziej. 

Co dostaniesz za swoje pieniądze?

Jeśli szukasz taniego telefonu, musisz zaakceptować fakt, że producent ma zamiar zrezygnować z kilku rzeczy, aby osiągnąć tak niską cenę i nie zamierza uzyskać tej samej wydajności, funkcji lub jakości wyświetlania, jak w przypadku telefonu kosztującego dwa, trzy, a nawet cztery razy więcej niż ten.

Kiedyś telefony niskobudżetowe były natychmiastowo rozpoznawalne dzięki wyświetlaczom o niskiej rozdzielczości, skromnym możliwościom pamięci i grubym, plastikowym korpusom, ale cały czas coś się w tej dziedzinie poprawia. W dzisiejszych czasach, za 1000zł lub mniej, można kupić telefon z wyświetlaczem Full HD, świetnym aparatem fotograficznym.

Większość z nich będzie obsługiwać łączność 4G, ale funkcje takie jak NFC, ładowanie bezprzewodowe i wodoodporność będą prawdopodobnie nieobecne, chyba że zostanie to wyraźnie określone.

Idąc dalej, USB-C powinno stać się standardem dla telefonów budżetowych - dokument odkryty przez XDA-Developers zauważa, że Google wymaga wsparcia dla USB-C Power Delivery we wszystkich nowych urządzeniach z systemem Android i tych zaktualizowanych do Android 9 lub 10.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top