• 2 października 2023

Tani smartfon fotograficzny

Jeszcze kilkanaście lat temu aparat fotograficzny w telefonach był praktycznie nieistotny. Dziś to jeden z najważniejszych czynników, które decydują o zakupie konkretnego modelu. Nie bez przyczyny – dzisiejsze smartfony bardzo często oferują znakomite aparaty, dlatego mogą zastępować niejedną lustrzankę. Jaki tani telefon z dobrym aparatem fotograficznym można znaleźć na rynku?

Jaki tani telefon z dobrym aparatem przednim?

Przy wyborze smartfona z atrakcyjnym aparatem przednim powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na jakość obiektywu oraz sensora. Im większy rozmiar optyki, tym więcej światła pada na sensor, a dobra, szklana soczewka wpływa na wyższą jakość zdjęć i filmów. W kwestii jasności obiektywu – im niższa cyfra, tym lepiej. Duże znaczenie ma także stabilizacja obrazu czy autofokus. Wiele smartfonów oferuje również nowoczesne aplikacje, które nakładają na twarz filtry, maski czy animowane emotki.

Zobacz: ranking TOP5 telefonów z najlepszym aparatem >>

Przykładem taniego telefonu z dobrym aparatem przednim jest Meizu M8C. Aparat przedni ma 8 Mpix, a w aplikacji foto znajduje się wiele funkcji, które zapewniają znacznie lepsze ujęcia. Producent dodał funkcje wyszczuplania, zmiany rozmiaru oczu oraz karnacji. W aparacie nie zabraknie także wskaźnika pochylenia, który pomoże robić proste zdjęcia czy linie siatki oraz rozbudowanego trybu pro z regulacją czasu ekspozycji, ISO, rozmyciem tła, balansem bieli, nasyceniem i kontrastem. Użytkownik ma do dyspozycji również tryb panoramy oraz nagrywania wideo w zwolnionym tempie i timelapsów.

Tani telefon z dobrym aparatem z przodu? To z pewnością lubiany Xiaomi Redmi 6A. Smartfon posiada przedni aparat 5 Mpix z przysłoną f/2.2. i technologią Beautify, która automatycznie poprawia wygląd, wygładza skórę lub rozjaśnia oczy. W urządzeniu znajdują się takie tryby jak: krajobraz, tryb nocny, panorama i time-lapse czy HDR dostępny również w trybie automatycznym.

Smartfon z dobrym aparatem

Tani telefon z dobrym aparatem i Androidem – jaki?

Do tego typu telefonów zdecydowanie zalicza się Huawei P9 Lite Mini, czyli smartfon, w którym producent zadbał o oprogramowanie Android 7.0 z nakładką EMUI 5.1 oraz aparat przedni 5 Mpx i tylny 13 Mpix z przysłoną f/20. Zdjęcia osiągają rozmiar 4160 x 3120 pikseli, a filmy można kręcić w jakości Full HD. Urządzenie to zalicza się także do tanich telefonów z dobrą baterią – wyposażono go w akumulator o pojemności 3020 mAh, co przekłada się na 1,5 dnia pracy.

Innym przykładem jest smartfon TP-LINK NEFFOS C9A z systemem Android 8.1 Oreo i aparatem 13MP z otworem względnym obiektywu F/2.2 i szybkim autofocusem. Do tego dochodzi jeszcze pojedyncza dioda doświetlająca LED.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki tani telefon z dobrym aparatem i baterią wybrać - Ulefone Mix 2 jest urządzeniem, do którego największych zalet zaliczyć należy właśnie dobrą baterię 3300 mAh. Ulefone Mix 2 dostarcza nawet dwa dni typowej obsługi.

Na rynku nie brakuje niskobudżetowych telefonów, które dorównują niejednym, o wiele wyżej postawionym graczom. Warto jednak nieco zainteresować się oferowanymi parametrami, a przy tym adekwatnymi do tego kwotami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top