• 13 czerwca 2024

Wkładanie karty sim do huawei

Huawei Mate 10 lite to telefon pochodzący od największego na świecie producenta urządzeń telekomunikacyjnych, który swój debiut miał w 2017 roku. Dobra specyfikacja i bezproblemowa dostępność na rynku zwiększają jego popularność, pozostaje jednak pytanie: jaką kartę sim wybrać do Huawei Mate 10 lite i jak ją włożyć?

Czym właściwie jest SIM?

To moduł identyfikacji każdego abonenta, występujący w formie karty mikroprocesorowej z wbudowaną pamięcią. Karta SIM pozwala rozpoznać pojedynczego użytkownika telefonu i umożliwia przechowanie pewnej ilości danych, takich jak kontakty czy wiadomości tekstowe. Warto wiedzieć, że telefon bez karty SIM posiada w dużej mierze ograniczone funkcje – wyklucza nawet wykonywanie połączeń.

Huawei P 10 lite - jaka karta sim?

Nieustanny rozwój telefonów komórkowych prowadzi także do miniaturyzacji wszystkich podzespołów, w tym także kart Sim. Producenci rezygnują z modemów na kartę mini SIM, które zajmują o wiele więcej miejsca w obudowie urządzenia niż atrakcyjne microSIM czy nawet jeszcze mniejsze i coraz szybciej rozpowszechniane karty nanoSIM.

W takim razie jak to możliwe, że telefony są coraz większe? Im większy ekran i mocniejszy procesor, tym większe jego zapotrzebowanie na energię, w związku z czym, mniejszy slot na kartę SIM. Do tego typu telefonów należy Huawei P 10 lite, w którym to występuje Dual SIM, to znaczy, można zastosować nanoSIM zamiennie z micro SD (do 256 GB).

Jak włożyć kartę sim do Huawei

Huawei Mate 10 lite - jak włożyć kartę sim?

W przypadku telefonu Huawei Mate 10 lite, gdzie do wykorzystania mamy kartę nanoSim, jej poprawne umiejscowienie przebiega bez większych kłopotów. W pudełku od producenta powinien znajdować się specjalny kołek do otwierania szufladki, jeśli nie – można samodzielnie wygiąć na przykład agrafkę tak, aby krawędzią spinacza trafić w malutki otwór, znajdujący się na bocznej ściance telefonu. Wystarczy lekko nacisnąć, a szuflada sama się wysunie. W przegródce znajduje się mała przestrzeń – to tam właśnie finalnie powinna się znaleźć karta SIM.

Karty 3w1

Operatorzy sieci komórkowych coraz częściej oferują klientom adaptery kart 3w1. Klienci dostają wówczas klasyczną kartę SIM z możliwością „wyłamania” z niej microSIM lub jeszcze mniejszej nanoSIM. Nadal są jednak standardowe karty, które takiej możliwości nie posiadają. Wtedy można przyciąć ją do odpowiedniego rozmiaru samemu.

Aby to zrobić, należy znaleźć w internecie gotowy 'szablon karty SIM', sprawdzić, czy pokrywa się z wymiarami naszej karty, przykleić taśmą do wydrukowanego wzoru i wzdłuż każdej linii biegnącej przez szablon zaznaczyć wymiary markerem. Następnie, wzdłuż zaznaczonych wzorów wystarczy przyciąć kartę, oderwać pozostałości taśmy i pilnikiem zeszlifować każdą krawędź. Tak przygotowana karta nanoSIM jest gotowa do użytku od zaraz.

Huawei Mate 10 lite to telefon, który kupimy już od 1000 zł. Urządzenie oferuje nie tylko 5,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+, żywotność baterii do 20 godzin oraz ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 659. Znakomite parametry połączone są także z wykorzystaniem dualSim oraz bezproblemowego usytuowania kart na bocznych krawędziach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top